Jdi na obsah Jdi na menu
 


Futurama

 Philip J. Fry 

Fry, hlavní z hrdinů seriálu Futurama je hlavně smolař. Ve 20. století pracoval jako poslíček v pizzerii a poté, když byl nešťastnou náhodou, při rozvážení pizzy, zmražen na 1000let jej zaměstnal jeho jediný žijící potomek, H.J. Farnsworth ve své intergalaktické firmě Planet Express jako poslíčka. Fryovi něco jako disciplína nebo pořádek neříká vůbec nic, svou lehkomyslností často zapříčiní mnoho komplikací svému okolí, ale jak se nakonec ukáže, Fry je klíčovou postavou pro osud celého vesmíru.
Bender Bending Rodriguez 
Původem robot z Mexika, naprogramovaný na ohýbání železných profilů všeho druhu. Bender, který kouří, pije, krade a má zálibu v robopornografii byl jednu chvíli i u Robomafie. U Planet Express je součástí posádky, kterou vede Leela a působí jeden problém za druhým.
Turanga Leela 
Turonga Leela je jednooká kyklopka a zároveň kapitánka vesmírné lodi Planet Express. Stále hledá toho pravého, ale to se jí dvakrát nedaří. Dříve pracovala jako přidělovatelka osudů v kryogenickém centru, ale po setkání s Fryem se rozhodla pro radikální změnu svého života.
Profesor Hubert J. Farnsworth 
Senilní, pomatený, zapomnětlivý a narozdíl od svého příbuzného Frye velmi chytrý učitel na Marsovské univerzitě. Nosí brýle s přibližně 50-100 dioptriemi. Má sbírku drátu, z kterých postavil loď Planet Express. Je velmi starý - okolo 160 až 170 let a přestože už byl odvezen na hvězdu blízké smrti, tak si stále užívá života na Zemi. Je majitelem obrovského jmění a v minulosti byl hippie.
Dr. John Zoidberg 
Dr. Zoidberg je bezobratlý korýš narozený jako krab pochází z planety Decapod 10. U Planet Express vykonává funkci závodního lékaře. Obrázek o jeho doktorských kvalitách si jistě uděláte sami, když se dozvíte, že nerozezná ani muže od ženy. Je velmi chudý, a pokud má dvě jídla v jednom týdnu, je to pro něho svátek. Již v mládí chtěl být doktorem nebo komediantem. Obojí se mu povedlo, ovšem stejně tak jako je úspěšný lékař, tak je úspěšný i jako komik. Jeho vtipům se většinou nikdo nesměje.
Hermes Conrad 
Byrokrat (úředník a účetní) Planet Express. Ačkoliv si Fry dlouhou dobu myslel,že je mimozemšťan, Hermes je původem s Jamajky. Vede záznamy o hospodaření Planet Express a profesorových příbuzných. Reprezentoval planetu Zemi na olympijských hrách v podlézání. Je ženatý a se svou manželkou La Barbarou a má syna Dwighta.
Amy Wong 
Amy je původem z Marsu, z miliardářské rodiny Ineze a Leo Wongových a je posledním členem týmu Planet Express, kde pracuje jako inženýr a protože má stejnou krevní skupinu jako profesor Fransworth, je také jeho malou pojistkou pro případ nouze. Stejně jako Hermes a Dr. Zoidberg se většinou neúčastní výprav mimo Zemi. Hodně se přátelí s Leelou, ale na rozdíl od ní většinou hledá spíš příležitostné vztahy než stálé.
Lord Nibbler alias Diblík 
Jméno Diblík, které mu dala Leela úplně neodpovídá jeho neomezené žravosti. Postupem času se z tohota mazlíčka vyklube velvyslanec planety Nibbleonianů, který oplývá nečekanou gramotností a byl na zem vyslán již v roce 1999, kde byl hlavním aktérem ne zcela náhodného (jak se zpočátku mohlo zdát) zmrazení Frye. On a obyvatelé jeho planety hlídají Zemi před útokem Létajících mozků, v čemž jim jako vyvolený napomáhá právě hlavní hrdina Fry.
Zapp Brannigan 
Kapitán hvězdné lodi Nimbus patřící k flotile DOOP (Democratic Order Of Planet) Zapp Branigann je příkladem toho, že se b každém armádním sboru občas najdou vysoce postavení důstojníci, kteří se daleko víc než o disciplínu a obecné blaho starají o to, aby jejich uniforma byla hezky nablýskaná a aby vypadali dobře na prvních stránkách prestižních novin a časopisů. Hloupost a pýcha jsou během všech sérií jeho velkými problémy, ale postupem času už to není tolik doprovázeno původním ryze negativním podtextem.
Kif Kroker 
První důstojník (poskok) Zappa Brannigana. Tomuto mimozemšťanovi zcela chybí Branigennova excentrická povaha, což je zřejmě důvodem mnoha otrávených reakcí na jeho různé projevy. Přesto se mu většinou snaží být loajální (možná částečně s vidinou povýšení a odchodu od Zappa). Kif je tajně zamilovaný do Amy Wong.
Máma 
Máma je díky své společnosti na výrobu robotů jednou z nejbohatších osob současného světa. Svoje milióny získala zřejmě už v mladí a i když se navenek umí dělat velmi mateřskou a příjemnou, ve skutečnosti je to bestie, která se nezastaví při prosazování svých cílů před ničím. Má tři syny - vůdcovského Walta, průměrného Larryho a přihlouplého Ignara. I když se přesně neví jestli je otcem některého z nich profesor Farnsworth, se kterým Máma prožila milostný románek, jistá podobnost by tu byla.
Elzar 
Úspěšný šéfkuchař, který má kromě své velmi oblíbené restaruce i vlastní pořad o vaření v televizi. Je velmi chamtivý a zároveň udržuje čilé vztahy s robo mafií. To ovšem nemění nic na tom, že je opravdu výborným kuchařem, mezi jehož největší fanoušky patří dokonce i sám Bender.
Calculon 
Tato robotí celebrita je patrně vedle Frye jednou z nejstarších postav celého seriálu. Již v roce 2019 existoval coby mechanická ruka stavící auta. Později se vyvíjel a pravidelně měnil vzhled až se dostal do své nynější podoby. V současnosti hraje pod svým skutečným jménem stejnojmennou postavu ve slavném seriálu pro roboty s názvem Velmi pevné obvody.
Lrrr 
Vládce planety Omicron Perseus VIII dokáže na jeden hlt sníst celého člověka a navenek se snaží působit jako neomezený vládce. Opak je však pravdou a plnně v hrsti ho má jeho manželka Ndnd. Celkem třikrát napadl Zemi. Poprvé když zjistil, že bylo přerušeno vysílání jeho oblibeného seriálu, jehož je náruživým divákem. Důvodem pro druhou invazi bylo zjištění, že lidé jedí děti jeho rasy - Poplíky. A potřetí vpadl na zemi v alternativní budoucnosti.
Morbo 
Morbo je mimozemšťan pracujicí v televizi jako moderátor televizních zpráv. Narozdíl od většiny postav seriálu nežije v New Yorku, ale v Los Angeles. Jeho práce v televizi je jen zástěrka. Ve skutečnosni byl poslán na Zemi jako tajný špion nepřátelské rasy, která se chystá zaútočit na Zemi. Často tak na úkor lidí pronáší vtipy, kterým se směje jen on a jeho blonďatá kolegyně Linda nebo dokonce přímo mluví o blízké záhubě lidstva.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Understanding Blood Intimidation Readings

(Aplailabbist, 11. 10. 2018 1:05)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-en-chile/

 

 Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10604
Měsíc: 253
Den: 8